Józef Elsner – Trois quatuors du meilleur goût polonois

Niniejsze wydawnictwo jest pierwszym współczesnym drukiem Kwartetów op. 1 Józefa Elsnera. Do niedawna utwory nie były wykonywane w ogóle z uwagi na powszechne przekonanie o rozproszeniu materiałów opublikowanych pierwotnie w Wiedniu, w oficynie Johanna Traega w roku 1798.

Józef Elsner – Trois quatuors du meilleur goût polonois

Opis wydawnictwa

Generalną zasadą edycyjną jest pozostawienie maksymalnie oryginalnego zapisu nutowego w nowopowstałej partyturze utworów, która uwzględnia wszystkie niekonsekwencje, zaskakujące różnice w stosowaniu ligatur, oznaczeń znaków przygodnych etc. Głosy zostały przygotowane z myślą o praktycznym zastosowaniu, dlatego uzupełniono wszystkie intuicyjne i logiczne braki, dając możliwość posługiwania się wykonawcom gotowym materiałem koncertowym. Uzupełnienia i sugestie zostały umieszczone w nawiasach, jasno sygnalizując naniesioną zmianę. Niektóre elementy noszą znamiona sugestii gotowego rozwiązania pozostawiając muzykom możliwość krytycznego podejścia. Wszystkie takie kwestie zostały przeanalizowane pod kątem stylistycznym, charakterystycznym dla Elsnera i nie stanowią w żadnym razie edytorskiej koncepcji. Obrana metodologia wydawnictwa może zachęcić wykonawców do konsekwentnej pracy z partyturą i zastosowania własnych niepowtarzalnych rozwiązań interpretacyjnych.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

              

Autor/Redakcja Ed. Mikołaj Zgółka
Wydawca VIORATORIA
Rok wydania 2022

Kalendarz


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/bernoiseze/ftp/mikolajzgolka/cache/templates_c/73ceacbcae11b9a1192de55e225c048608178218_0.file.footer.smarty.php on line 78